Неділя, травня 20, 2018

ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ "ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКА, ЕЛЕКТРОТЕХНІКА ТА ЕЛЕКТРОМЕХАНІКА"

P2020062.jpg

ПЕРШЕ МІСЦЕ В ОБЛАСНОМУ КОНКУРСІ

За матеріалами часопису імпульс (ПРОЕКТ КАФЕДРИ ЕМСАПТ ВНТУ ЗДОБУВ ПЕРШЕ МІСЦЕ В ОБЛАСНОМУ КОНКУРСІ).

"

Кафедра електромеханічних систем автоматизації в промисловості і на транспорті Вінницького національного технічного університету виборола перемогу в обласному конкурсі і грант для наукових досліджень.

Департаментом освіти і науки Вінницької облдержадміністрації проводився конкурс на здобуття грантів для навчальних закладів. Фінансується конкурс Вінницькою обласною Радою та Вінницькою обласною державною адміністрацією.

Тематика конкурсу – «Розробка та застосування інформаційних, телекомунікаційних, інноваційних технологій в управлінську діяльність та навчально-виховний процес, науково-пошукову роботу для забезпечення входження в сучасний європейський освітній простір та реалізацію основних програмних заходів по енергозбереженню в навчальних закладах».

У цьому конкурсі брала участь і кафедра електромеханічних систем автоматизації в промисловості і на транспорті ВНТУ. За результатами захисту зайняла перше місце з проектом «Розробка та створення сучасної науково-дослідної лабораторної бази для вивчення та реалізації системи енергоефективного управління бюджетними організаціями та установами».

Дослідження з даного напряму проводяться на кафедрі традиційно, що знаходить відображення в магістерських, дипломних та бакалаврських роботах.

Метою проекту є створення науково-дослідної лабораторної бази для вивчення та реалізації системи енергоефективного управління бюджетними організаціями та установами, в тому числі й навчальних закладів, шляхом розробки методів, моделей та технічних засобів управління енергоресурсами за рахунок оперативного їх обліку та швидкого реагування (при необхідності) на процес енергоспоживання.

Запропонований проект орієнтований на автоматичний процес обліку всіх енергоресурсів кожної бюджетної організації з метою оперативного втручання в нього при невідповідності заявленим нормам споживання, що передбачає економію коштів за їх оплату. У цьому випадку виключається помилка, спричинена людським фактором, що забезпечуватиме надійний процес реагування на надлишкове енергоспоживання за кожним видом енергоносіїв.

З іншого боку, в умовах обмеженого обсягу фінансових ресурсів система дозволяє оптимально здійснити розподіл енергоресурсів між бюджетними організаціями.

Ще одна складова соціального ефекту полягає в покращенні екологічної ситуації в регіоні за рахунок зменшення кількості спалюваного органічного палива. Крім того системою передбачається прозорість використання як енергоресурсів, так і фінансових ресурсів за їх споживання.

Запропонована система дозволяє забезпечити зручність аналізу та контролю адміністрацією та керівними органами як організацій, так і обласного рівня за процесом втілення енергоефективних технологій в регіоні.

Не менш важливою складовою соціального ефекту є навчання майбутніх інженерів та магістрів, які застосовуватимуть енергоефективні технології на практиці та дбатимуть про загальне зменшення енергоспоживання в державі.

"